Jak wybrać inwestycję?

16 sierpnia 2021 Maciej Filipkowski

Gdy chcemy podbić serce i portfel inwestora chwytamy się każdego dozwolonego sposobu. Czasem jednak, jeden prosty błąd potrafi przekreślić wszelkie nasze starania. Ja zawsze preferowałem prostą i bezpośrednią komunikację. Pamiętam, jak podczas pewnych targów, podszedł do mnie jegomość, który miał pomysł na aplikację. Zanim jednak zaczął o niej opowiadać, zażądał, abym podpisał NDA. Zadałem mu pytanie, czy wie, z ilu aplikacji przeciętnie korzystają pracownicy Samsunga. Wyprzedziłem jego odpowiedź, podając konkretną liczbę – pięć. Aby definitywnie zakończyć temat, zapytałem, czy jego apka ma potencjał stać się szóstą.

Dziś chcę się z Tobą podzielić listą, która służy mi jako filtr przy wyborze inwestycji, w które chce się zaangażować.

W dalszej części tego newslettera poruszam takie tematy jak:

  • Czym jest anchoring? Jaka jest jego rola w negocjacjach?
  • Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze inwestycji?
  • Co definiuje, czy dana współpraca ma szansę zrealizować cele osób zaangażowanych?

CZYTAJ DALEJ

Powyższy tekst to wycinek z jednego z newsletterów, który co tydzień trafia do skrzynek naszych subskrybentów. Chciałbyś wiedzieć więcej na temat roli inwestora w firmie? A może chcesz dowiedzieć się, czym jest mini-retirement?

Dołącz do grona osób, które w każdy poniedziałek otrzymują solidną dawkę praktycznych porad, moich przemyśleń i przedsiębiorczego „know how”. Wiedza i doświadczenia, które zdobywałem przez ponad 30 lat pracy w biznesie są na wyciągnięcie ręki.

Jeżeli szukasz inspiracji oraz prawdziwie eksperckiego punktu widzenia na biznes – zapisz się do naszego newslettera na:

www.zaprojektujswojezycie.pl/newsletter

Nasze newslettery wychodzą do subskrybentów sekwencyjnie. Oznacza to, że dostaniesz wszystkie napisane przeze mnie treści – nic Cię nie ominie!Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *