Jacek Santorski-przez poznanie i zrozumienie siebie do sukcesu-psycholog społeczny i biznesu

31 października 2019 Zaprojektuj Swoje Życie

00:00
00:00

Niesamowity i porywający przegląd życia Jacka Santorskiego. Na koniec tej rozmowy przyznał, że przeżył katharsis. Nauka, wartości, ciężka praca, obawy i nadzieje – niezwykle inspirujący i ciekawy odcinek naszej audycji.

Bio gościa

Jacek Santorski to psycholog społeczny i psycholog biznesu, były psychoterapeuta. Doradca przedsiębiorców, wykładowca i mentor. Od wielu lat nieprzerwanie popularyzuje psychologię w mediach, jest autorem 10 poczytnych książek. Założył z Dominiką Kulczyk firmę doradczą Values. Specjalizuje się w doradztwie dla top managerów i przedsiębiorców, znany jest z inspirujących wykładów dla kadry zarządzającej. Dyrektor programowy studiów podyplomowych Akademia Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. W latach 1979 – 1999 założył i współprowadził ośrodek psychoterapii i treningu Laboratorium Psychoedukacji, a w latach 1990-2005 autorskie wydawnictwo Jacek Santorski & Co. 

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • jak Jacek Santorski poradził sobie z emocjami związanymi z obawą przed bankructwem
  • jak budował skalę w biznesie
  • jak na przestrzeni czasu i w zmieniającej się polskiej rzeczywistości znajdował okazję do nauki, rozwoju i zarabiania pieniędzy
  • jak ma się ego naszego gościa 
  • jak szukać mentorów

Notatki z odcinka

Jacek ma wrażenie, że nigdy nie projektował swojego życia. To co osiągnął jest swoistą serią przypadków, wspieranych decyzjami dotyczącymi tego, czego nie robił. Gdy spogląda w przeszłość z perspektywy schematu Billa Georga – Etapy Życia Zawodowego – “Zarządzaj Sobą” to dostrzega pewne prawidłowości. W życiu naszego gościa przedefiniowanie miejsca, roli, zadziało się właśnie w momencie sugerowanym przez wyżej wymieniony schemat. Na te zmiany nałożyły się czynniki historyczne i geopolityczne. 

W latach 90-tych zaczęła kiełkować moda na szkolenia, ludzie zaczęli dostrzegać wartość w dzieleniu się wiedzą, w mentoringu. Jacek dostrzegł ten potencjał. Wiedział, że trzeba stworzyć rynek dla psychologii w biznesie. Uczył się, zdobywał wiedzę od podstaw. 

W tym czasie zwrócił się do niego Mariusz Łukasiewicz, założyciel przedsiębiorstwa sprzedaży  ratalnej Lukas, Lukas Banku i Euro Banku. Podczas kreowania Lukas Banku, Jacek wspierał go nie tylko biznesowo ale także psychologicznie w kreowaniu nowego przedsiębiorstwa. 

Tamten czas był okresem tworzenia przez Jacka jego własnej marki.

Wszystkie sukcesy, przedsięwzięcia i osiągnięcia wynikają z tworzenia miejsca dla siebie, z uwzględnieniem potrzeba służenia światu – twierdzi Jacek. Zauważa, że u wielu ludzi, którzy dążą do pieniędzy, władzy czy sławy, podświadomym motywatorem jest potrzeba bycia “kimś”. W przeciwieństwie do nich, Jacek od małego miał poczucie bycia “kimś”. Wyniósł to z domu rodzinnego. Nie musiał siebie ani innych do tego przekonywać, nie miał potrzeby udowadniania tego nikomu. 

Życiorys naszego gościa jest pełen różnorodnych doświadczeń, które ukształtowały to, jakim obecnie jest człowiekiem i co osiągnął. Od pracy w kamieniołomach poprzez tworzenie swojego biznesu, podróże w pogoni za wiedzą i relacjami ze znamienitymi ludźmi z różnorodnych branż i środowisk. Otwartość Jacka i jego historia, którą podzielił się w tej rozmowie może być prawdziwym natchnieniem dla ludzi w każdym wieku i na każdym etapie życia. 

To, co Jacek chciałby aby nasi słuchacze i widzowie zapamiętali to fakt, że każda historia jest inna. Próbujmy zrozumieć i poznać siebie, znaleźć to, co jest naszą historią. Selektywnie sięgajmy po źródła i pamiętajmy, że w pewnych sprawach nikt nas nie wyręczy. 

Książka polecane przez Jacka:

Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub  wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

iTunes: https://apple.co/2VXB25k Komentarze (1)

  • Patryk Wójcik - psycholog 16 stycznia 2020

    Naprawdę świetny i inspirujący odcinek. Wiedza Pana Jacka, która miesza się z jego doświadczeniem to prawdziwa uczta intelektualna. Z odcinka można dowiedzieć się wiele o projektowaniu życia, ale też można wiele wynieść dla samego siebie. Rozmowa poprowadzona znakomicie 🙂

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *