Ewa Wysocka-porzuciła pracę w Mindvalley aby otworzyć 3 firmy w Polsce-Tribe47

1 lipca 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Ewa Wysocka to założycielka trzech biznesów: Tribe47, PortalYogi i Talent47. Nasza gościni specjalizuje się w opracowywaniu i wdrażaniu strategii marketingowej i sprzedaży online dla biznesów subskrypcyjnych, akademii internetowych i firm eCommerce. 

Zanim jednak weszła na przedsiębiorczą ścieżkę, Ewa przez 6 lat mieszkała i pracowała w Malezji. Piastowała stanowisko Senior Partner w Mindvalley, światowego lidera w tematyce rozwoju osobistego. Dużo podróżowała, uczyła się siebie. 

Zapraszamy na odcinek, który z pewnością zainteresuje zarówno początkujących jak i doświadczonych przedsiębiorców. 

Książka polecana przez Ewę:

Tribes – Seth Godin – https://amzn.to/2UVRsjX 

Z tego odcinka audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Jak Ewa dostała pracę w Mindvalley i jak to doświadczenie wpłynęło na jej dalszą karierę?
  • Jaka jest jej największa porażka managerska?
  • Czym jest PortalYogi (www.portalyogi.pl ) i skąd wziął się pomysł na ten biznes? 
  • Początki agencji Tribe47 – organizacyjny rozwój i ciekawa perspektywa biznesowa.
  • Jaka jest przyszłość marketingu internetowego? 

Notatki z odcinka

Ewa w wieku 23 lat spakowała się i wyjechała do Malezji. Zamiast planowanego roku, spędziła tam 6 lat. Był to czas intensywnego rozwoju zawodowego i osobistego. Tak też rozpoczęła się jej przygoda z marketing internetowym. 

Zapytana o projektowanie życia mówi, że dość długo koncentrowała się na planach krótkoterminowych. Osiąganie tych celów zawsze przychodziło jej z łatwością. Dopiero od niedawna stara się wybiegać dalej w przyszłość. 

WYJAZD DO MALEZJI I PRACA W MINDVALLEY

Jednym z takich krótkoterminowych celów, który zmienił jej życie, był wspomniany wyjazd do Malezji. Dzięki organizacji AIESEC znalazła tam pracę. Z planowanego rocznego pobytu zrobiło się 6 pełnych doświadczeń lat. Wtedy też znalazła zatrudnienie w Mindvalley, światowego lidera w tematyce rozwoju osobistego. 

Był to pierwszy krok do zgłębiania świata marketingu internetowego. Firma bardzo intensywnie się rozwijała, implementowała nowe technologie w obszarze marketingu. Ewa wspomina, że ustawiała pierwsze reklamy na Facebooku, gdy większość nie wiedziała o istnieniu takiego narzędzia. Ten świat ją zafascynował. Co więcej, czas spędzony w Mindvalley nauczył ją elastyczności, otwartości i dostosowywania się do zmian w szybkim tempie. 

Mimo, iż te 6 lat przyniosło wiele nowych doświadczeń i wiedzy, to ich intensywność wymagała, aby Ewa odpoczęła. Zdecydowała się na rok przerwy. Dużo podróżowała i starała się doprecyzować, na czym chce się skupić w przyszłości. Trochę też eksperymentowała biznesowo, zakładając małe firmy i tworząc aplikacje. 

PORTALYOGI.PL I TRIBE47

W 2013 roku Ewa wróciła do Polski. Zaczęła się zastanawiać nad kolejnymi krokami w swojej karierze. Jednym z biznesów, który zaczął wtedy kiełkować był PortalYogi.pl. W międzyczasie, kilka osób przyszło do Ewy z prośbą o konsulting w obszarze marketingu. Był to rok wielkiego chaosu.

PortalYogi to jeden z biznesów, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Ewa określa go jako netflix z jogą. Usługa działa w modelu subskrypcji i zrzesza pokaźną, aktywną społeczność. Gdy wprowadzała firmę na rynek, joga nie była tak modna jak jest obecnie. Coraz więcej ludzi uprawia tę formę aktywności. Wpływa ona pozytywnie nie tylko na ciało, ale też na umysł. Biznes zaczął na siebie zarabiać po 5 latach działalności.

Trzy lata po powrocie do Polski, Ewa założyła Tribe47. Firma była wynikiem coraz większego zainteresowania jej usługami konsultingowymi, tworzenia strategii i wsparcia w jej wdrażaniu. Trzeba było zatrudniać ludzi, aby nadążyć z dostarczaniem usług. Ewa organicznie zbudowała zgrany zespół. Był to czas zintensyfikowanej popularności wdrażania profesjonalnych metod pozyskiwania nowych użytkowników przez firmy. 

NAJNOWSZY PROJEKT EWY

Najnowszy projekt Ewy to Talent47. Rolą tego biznesu jest wyszukiwanie wyjątkowych ludzi, którzy zasilą szeregi w firmach, które szukają pracowników z sektora Digital Marketing.

Wyłonienie osób, którzy mają potrzebne kompetencje, predyspozycje i talenty jest sztuką. Bazując na procesach stworzonych w Tribe47, udało się ulepszyć wyszukiwanie i weryfikowanie kandydatów. 

EWA CHCIAŁABY ABYŚCIE ZAPAMIĘTALI

Życie to zmiana, na którą warto być otwartym. Będąc młodym, starajcie się dać sobie wolność myślenia i działania, nie projektujcie za bardzo. Idźcie na żywioł, próbujcie różnych rzeczy, a nuż wyjdzie z tego coś fajnego. 

Różne okresy w życiu, wymagają różnego podejścia. 

NEWSLETTER ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES

Zapisz się: http://zaprojektujswojezycie.pl/newsletter/ 

Zapisując się do naszego newslettera, zyskujesz dostęp do jedynego miejsca, w którym Maciej dzieli się praktycznymi poradami, przemyśleniami i przedsiębiorczym know how”. Wiedza i doświadczenia, które zdobywał przez ponad 30 lat pracy w biznesie, są na wyciągnięcie ręki. Jeśli szukasz inspiracji oraz prawdziwie eksperckiego punktu widzenia na biznes – zapisz się! 

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

➡Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

➡Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

➡LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

➡Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

➡iTunes: https://apple.co/2VXB25k Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *