Edukacja a pewność siebie

7 września 2021 Maciej Filipkowski

Przysłowie głosi, że nauka to potęgi klucz. Ja bym powiedział, że to klucz, zamek i drzwi, nie tylko do sukcesu, ale też do czegoś dużo ważniejszego w projektowaniu życia, kariery i biznesu.

EDUKACJA – PRZYSZŁOŚĆ A TERAŹNIEJSZOŚĆ

Obecnie obserwujemy bardzo epokowe  zmiany zachodzące w edukacji. Wynikają one z przemian technologicznych, ale też z podejścia ludzi do życia i pracy. 

  • Mamy coraz większy i łatwiejszy dostęp do wiedzy. 
  • Zmienia się cena za te informacje. 
  • Jakość edukacji, którą możemy osiągnąć, poprzez ułatwiony dostęp wzrasta wykładniczo. 
  • Sposób w jaki udostępnia się wiedzę też przechodzi diametralne zmiany. 

W większości szkół nadal obowiązuje model pruski, który powstał na początku XIX wieku w Prusach Fryderyka Wilhelma III na fali industrializacji. Nadrzędnym celem tego systemu na owe czasy było wykształcenie obywateli – mężczyzn – na potrzeby administracji, fabryk i wojska. 

Ten model zupełnie już nie pasuje do obecnej rzeczywistości.

W dalszej części tego newslettera poruszam takie tematy jak:

  • Jak wybrać najlepszy rodzaj edukacji dla siebie?
  • Co tak naprawdę zmotywowało Macieja do zrobienia MBA?
  • Jak edukacja wpływa na pewność siebie?

CZYTAJ DALEJ

Powyższy tekst to wycinek z jednego z newsletterów, który co tydzień trafia do skrzynek naszych subskrybentów. Chciałbyś wiedzieć więcej na temat edukacji i jej wpływu na Twoje życie? A może chciałbyś wiedzieć jak efektywniej znaleźć pomysł na biznes?

Dołącz do grona osób, które w każdy poniedziałek otrzymują solidną dawkę praktycznych porad, moich przemyśleń i przedsiębiorczego „know how”. Wiedza i doświadczenia, które zdobywałem przez ponad 30 lat pracy w biznesie, są na wyciągnięcie ręki.

Jeżeli szukasz inspiracji oraz prawdziwie eksperckiego punktu widzenia na biznes – zapisz się do naszego newslettera na:

www.zaprojektujswojezycie.pl/newsletter

Nasze newslettery wychodzą do subskrybentów sekwencyjnie. Oznacza to, że dostaniesz wszystkie napisane przeze mnie treści – nic Cię nie ominie!Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *