Czy warto założyć startup po czterdziestce? Paweł Nowakowski, Freezco

18 sierpnia 2022 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

„Prawdziwa rakieta w branży”

„Najszybciej rozwijająca się firma rybna w Polsce”.

Tak Forbes Polska pisze o biznesie naszego dzisiejszego gościa.

Paweł Nowakowski założył Freezco po czterdziestce. Włożył w ten startup nie tylko czas i pieniądze, ale też doświadczenie, które zdobywał przez lata pracy w branży spożywczej. 

Efekty mówią same za siebie. W tym roku biznes przebije barierę 100 mln złotych przychodów.

W odcinku rozmawiamy z Pawłem o krętej ścieżce zawodowej, wyzwaniach przedsiębiorcy i satysfakcji z budowania i rozwijania firmy.

? Z dzisiejszej rozmowy dowiesz się:

  • Czego nauczyła go praca na rynku kapitałowym?
  • Jak trafił do branży spożywczej?
  • Jaka wartościowa lekcja wyniknęła z pracy Pawła w Iglotexie? 
  • Co sprawiło, że zainteresował się segmentem przetwórstwa rybnego?
  • Czy kiedykolwiek wątpił w słuszność decyzji o założeniu startupu?
  • Jak dobierał wspólników do Freezco?
  • Jak duży procent sprzedaży eksportują w firmie?
  • Czy bycie członkiem YPO zmieniło coś w życiu naszego gościa?

❄ Poznaj Freezco: https://freezco.eu/pl/  

? Artykuł o startupie Pawła w Forbes: https://www.forbes.pl/biznes/polscy-producenci-ryb-eksportuja-na-potege-lososia-morpol-graal-suempol-i-inni/5s88en4  

? Książka polecana przez Pawła:

? Paweł chciałby, abyście zapamiętali:

  • Nigdy nie jest za późno na realizowanie i definiowanie marzeń i celów. Nigdy nie jest za późno na projektowanie życia. 

BIO Pawła:

Od kilku lat z satysfakcją mówię o sobie: przedsiębiorca.

Nieco ponad 5 lat temu wraz z kilkoma partnerami uruchomiłem sturt-up w bardzo tradycyjnym segmencie dystrybucji artykułów spożywczych, którego głównym źródłem przychodów jest zakup oraz sprzedaż ryb i owoców morza na rynku międzynarodowym.

Z wykształcenia jestem ekonomistą. Karierę zaczynałem jako makler papierów wartościowych, później pracowałem jako analityk finansowy i zarządzający w funduszach NFI oraz PZU. Kolejne 15 lat jako top manager zarządzałem kilkoma spółkami spożywczymi.

Napędzają mnie ciekawe wyzwania, współpraca z kreatywnymi, ambitnymi i zaangażowanymi ludźmi oraz budowanie firm i usprawnianie procesów.

Osobiście uwielbiam podróżowanie, poznawanie kultury i obyczajów ludzi w innych zakątkach świata. Interesuję się światową gospodarką i inwestowaniem.

***

Partnerem dzisiejszego odcinka jest Cambly, platforma do nauki języka, dzięki której opanujesz płynnie angielski, rozmawiając 1 na 1 z native speakerami. 

? Dla naszych widzów i słuchaczy mamy 20% zniżki na miesięczny plan na platformie Cambly. ? Wejdź na stronę: https://www.cambly.com/english?promoCode=20zsz&lang=pl i wybierz idealny plan nauki dla siebie. Zniżka automatycznie doliczy się do Twojego koszyka.Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *