Anna Rulkiewicz-o życiu, przyszłości opieki zdrowotnej i karierze-Lux Med

27 maja 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Anna Rulkiewicz zrobiła karierę godną pozazdroszczenia. Prezes Grupy Lux Med opowiada nie tylko o swoich sukcesach, ale też o poświęceniach, które towarzyszyły jej w drodze na szczyt. 

W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o sprawczej sile przypadku. Anna udowadnia, że w życiu można osiągnąć to, co chcemy i niekoniecznie trzeba iść na kompromisy aby dopiąć swego. Mówi też o ogromnej wartości, jaką ma dla niej rodzina, przyszłości medycyny i byciu dobrym dla innych. 

Książka polecana przez naszego gościa: 

➡ Life After Life – Kate Atkinson – https://bit.ly/3yJDdy8

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Jak Anna trafiła do Lux Medu?
  • Pogodzenie macierzyństwa z wymagającą pracą – sposób Ani na życiową równowagę.
  • Jaka jest przyszłość medycyny i opieki medycznej?
  • Zarządzanie firmą, która wielokrotnie zmieniała właścicieli.

Notatki z odcinka

Anna już na studiach postanowiła samodzielnie wytyczać swoją ścieżkę. Nie mogąc wyjechać do USA, zdecydowała się równolegle studiować w Polsce i w Niemczech. Po powrocie do Polski, miała tylko jedno postanowienie. Chciała zamieszkać w mieście, w którym jest lotnisko. Zależało jej na możliwości wylotu z kraju przy pierwszej nadarzającej się okazji. Jak się potem okazało, przeznaczone jej było zostać w Warszawie. 

Nie od razu znalazła swoje miejsce w nowym mieście. Była tłumaczem symultanicznym, parała się kilkoma innymi zajęciami, pracowała też w ubezpieczeniach. Pracę w AVIVA określa jako oficjalny początek swojej kariery zawodowej. Przez następne lata wielokrotnie zmieniała firmy, aby na koniec, zupełnie przypadkiem, trafić do Lux Med. 

Momentem zwrotnym było poznanie człowieka, który zajmował się private equity i miał pomysł na biznes. Mimo wstępnej niechęci do współpracy, Anna zgodziła się spróbować, pod warunkiem zaakceptowania jej planów założenia rodziny. Wtedy wspólnie zaczęli projektować jej przyszłość zawodową. 

Pracując w Lux Med, Anna ma bardzo szeroki pogląd ma opiekę medyczną. Zapytana o przyszłość tej branży, z entuzjazmem opowiada o koncepcie objęcia pacjenta opieką 24/7. Ważne jest mądre wykorzystanie zasobów i udostępnienie ich pacjentom w każdym miejscu i sytuacji. Głównym celem Lux Med, ale też Anny, jest aby człowiek żył długo, w zdrowiu i szczęśliwie. 

Anna chciałaby aby słuchacze i widzowie zapamiętali, że odwaga pomaga w osiąganiu celów. Granice są po to, aby je przekraczać, rozwijać się i realizować marzenia – życiowe i zawodowe. Co więcej, podkreśla, że nie warto być egoistą. Umiejętność dawania jest najpiękniejszą rzeczą, którą mamy jako ludzie. 

Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub  wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!

Bio gościa

Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED, Wiceprezydent Pracodawców RP, Prezes Związku Pracodawców Medycyny Prywatnej. Uczestniczy w pracach zespołu problemowego ds. usług publicznych powołanego w ramach Rady Dialogu Społecznego. Jest również wiceprzewodniczącą Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego, pełni funkcję członka Rady Nadzorczej Banku Handlowego SA (Citi Handlowy) i członka Rady Programowej studiów MBA prowadzonych przez Szkołę Główną Handlową i Warszawski Uniwersytet Medyczny. Absolwentka Stanford Executive Program na Stanford University Graduate School of Business i Executive Program na Singularity University w Santa Clara w Kalifornii. Jest także absolwentką Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytetu w Hamburgu, studiów podyplomowych w Polsko-Francuskim Instytucie Ubezpieczeń przy Instytucie Francuskim oraz cyklu szkoleń z zakresu m.in. zarządzania, sprzedaży, komunikacji, marketingu w ramach certyfikowanego programu branży ubezpieczeniowej LIMRA „Marketing Strategies for Executive Advancement”. Uhonorowana pierwszą w historii Nagrodą Gospodarczą SGH, nagrodą specjalną XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy. Otrzymała również złoty medal „Za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego” a także nagrodę „Przyjaźni Narodów” za zasługi dla sportu. Znalazła się też w zestawieniu „10 Polskich Top Menadżerek” opracowanym przez miesięcznik Forbes oraz zajęła 1. miejsce w rankingu „100 Kobiet Biznesu” w kategorii osób zarządzających firmami o przychodach powyżej 50 mln zł, organizowanym przez Puls Biznesu.

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

➡Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

➡Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

➡LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

➡Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

➡iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *