Adam Tychmanowicz-bycie przedsiębiorcą jest pasjonujące-Yanosik

19 listopada 2020 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Dzisiejszym gościem audycji jest Adam Tychmanowicz, współtwórca i pomysłodawca Yanosika, aplikacji, która została pobrana już 12 mln razy, a co miesiąc korzysta z niej ponad 2 mln unikalnych użytkowników. Adam już od małego przejawiał cechy przedsiębiorcy – jako dziecko zarobił swoje pierwsze pieniądze sprzedając kwiaty. Nasz gość lubi eksperymentować. To dzięki takiemu podejściu zyskał wiele niezbędnych w biznesie doświadczeń i umiejętności. Jeśli jesteście ciekawi jak rodzą się pomysły na miarę Yanosika i jakie nowe wyzwania Adam chce podjąć w przyszłości to serdecznie zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia tego odcinka.

❗UWAGA – KONKURS❗

Komu w drogę, temu czas! A skoro planujemy podróż to warto się dobrze do niej przygotować. Jak to zrobić? Wystarczy, że weźmiecie udział w naszym konkursie, w którym do wygrania jest

  • Yanosik XS z rocznym abonamentem

i ruszycie ku zachodzącemu słońcu, pewni, że wasz nowy komunikator drogowy ostrzega was przed rozmaitymi zdarzeniami drogowymi.

🎉Mamy też nagrody pocieszenia – 3 unikalne kubki Yanosik

📌Co należy zrobić aby wziąć udział w konkursie? 

Napiszcie nam w komentarzach o swojej wymarzonej podróży. 

Może chcielibyście polecieć na księżyc? Albo pojechać do wsi Kożuszki? Jesteśmy bardzo ciekawi waszych pomysłów.

Zwycięzcę ogłosimy 10 Grudnia.

Bio gościa:

Adam Tychmanowicz najczęściej kojarzony jest z komunikatorem dla kierowców Yanosik, którego jest współtwórcą. Z wykształcenia ekonomista absolwent rachunkowości, z zawodu przedsiębiorca, w tym miedzy innymi Prezes Zarządu Neptis S.A. spółki notowanej na Rynku New Connect GPW czy Prezes Zarządu Primesoft Polska Sp. z o.o. polskiego lidera w obszarze rozwiązań workflow|DMS. Stale poszukuje nowych wyzwań, co zaowocowało jego udziałem w kilku innych nie mniej ciekawych przedsięwzięciach, w których występuje czy to jako pomysłodawca, wspólnik czy po prostu jako doradca ,a niejednokrotnie łączy te role. Nie ukrywa ze ma szczęście do ludzi i może właśnie dlatego od lat rozwija swoje biznesy wspólnie z osobami, do których nie tylko ma zaufanie, ale również z którymi zjadł beczkę soli.  

Prywatnie miłośnik jazdy na nartach i snowboardzie, żeglarstwa, turystyki rowerowej czy górskiej. Człowiek dla którego brak planu podczas wakacyjnych podróży jest idealnym planem oraz dla którego odkrywanie nowego jest celem samym w sobie.

O tym, że Adam Tychmanowicz wie, jak zaprojektować swoje życie, świadczą liczne wyróżnienia i nagrody. To jednak nie wszystko – musicie liczyć się z tym, że Adam Tychmanowicz i jego projekty nieraz mogą Was zaskoczyć!

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Skąd wziął się pomysł na Yanosika?
  • Co dała Adamowi praca w bankowości?
  • Jak Yanosik radzi sobie z konkurencją (np. Google Maps)?
  • Ulubione pytanie Adama, które zadaje na rozmowach kwalifikacyjnych

Notatki z odcinka:

Adam stwierdza, że będąc młodym człowiekiem nie musiał być samowystarczalny finansowo ale czuł taką potrzebę. To pchało go do angażowania się w różnorodne biznesowe przedsięwzięcia. Wspomina też, że duży wpływ na to jak postrzega pieniądze i jak nimi zarządza miała jego rodzina.

Studia ekonomiczne wybrał bo nie za bardzo wiedział co robić w życiu. Wywnioskował, że ten kierunek da mu podstawy do działania w wielu obszarach. Zawsze jednak pielęgnował w sobie potrzebę poznawania i uczenia się nowych rzeczy. Pracował m.in. w firmie, która produkowała bieliznę damską, gdzie wspierał właścicieli jako “prawa ręka”. Dostał wtedy ofertę stałego zatrudnienia w dziale handlowym. Będąc na drugim roku studiów nie marzył o stabilnej pracy. Chciał jeszcze pożyć i doświadczać. 

W 2003 roku założył spółkę ze swoim przyjacielem Filipem. Połączyli swoje doświadczenia i stworzyli firmę – Primesoft, która do tej pory istnieje i zajmuje się elektronicznym obiegiem dokumentów. 

Pomysł na Yanosika zrodził się z osobistej potrzeby Adama. W firmie zajmował się głównie obszarem handlowym. Bardzo dużo jeździł do klientów. Podczas tych długich podróży używał CB Radia. Nasz gość jest wielbicielem ciszy, a takie urządzenie stanowczo jej nie sprzyja. Panowie zbudowali najpierw urządzenie hardwarowe ale już myśleli nad rozwiązaniem bardziej mobilnym. Obecnie Yanosik jest jednym z najpopularniejszych asystentów kierowcy na rynku.

Adam chciałby aby słuchacze i widzowie zapamiętali, że jeżeli w coś się wierzy to warto to zrealizować. Albo chociaż spróbować. Porażki i sukcesy w dużej mierze zależą od nas samych.

Pamiętajcie aby subskrybować nasz kanał na YouTube, iTunes, Spotify lub  wszędzie tam gdzie słuchacie podcastów. Co czwartek wywiady z przedsiębiorcami. I nie tylko!

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie:

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *