Adam Mokrysz w #ZaprojektujSwójBiznes-jak budować biznes rodzinny-Mokate

7 lipca 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

W dzisiejszym odcinku Zaprojektuj Swój Biznes, Maciej rozmawia z liderem rodzinnego biznesu Mokate. Adam Mokrysz reprezentuje czwarte pokolenie, które kreuje kolejne sukcesy marki na rynkach lokalnych i międzynarodowych,

Jeśli jesteście ciekawi jak:

  • wygląda zarządzanie biznesem rodzinnym i praca z bliskimi
  • rodzina definiuje swoje przedsiębiorcze DNA
  • zachować obiektywizm biznesowy w prowadzeniu firmy
  • sformalizować wartości i reguły panujące w biznesie rodzinnym
  • zaplanować sukcesję

To zapraszamy na odcinek!

Adam Mokrysz reprezentuje jeden z największych biznesów rodzinnych w Polsce. Grupa Mokate to miliardowe obroty, międzynarodowe rynki, siła i wiedza wielu pokoleń.

JAK ZARZĄDZAĆ BIZNESEM RODZINNYM 

Firma Mokate budowana jest od kilku pokoleń. Każda rodzina jest wyjątkowa. Niezwykle istotne jest zdefiniowanie biznesowego DNA, które leży u jej podstawy. Dzięki temu można określić, w czym poszczególne osoby są dobre, gdzie leży ich siła i talenty. Warto skorzystać z zewnętrznych specjalistów, którzy pomogą zrozumieć istniejący potencjał. 

Każdy z nas jest inny i bardzo ważne jest uwzględnienie tego aspektu w biznesie rodzinnym. Osobowość i talenty danej osoby powinny być skorelowane z kompetencjami, aby umożliwić osiągnięcie sukcesu w swoim fachu. 

Takie zabiegi wspierają biznes w jego rozwoju, ułatwiają określenie kierunku, w którym ma rosnąć i wydobywają prawdziwy walor osób, które w nim pracują. 

NOWOCZESNOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Adam podkreśla, że firma zawsze powinna być profesjonalna i nowoczesna. Dopasowana do obecnych, wymagających czasów. Oznacza to, że ma pewną strukturę, która wspierana jest jasno określonymi odpowiedzialnościami, rozdzielonymi pośród pracowników i członków zarządu. 

Co więcej, istotne jest planowanie. Jasno określone cele, sposób ich osiągnięcia i plan sukcesji, dają poczucie bezpieczeństwa wszystkim członkom zespołu. Stwarza to doskonałą przestrzeń do rozwoju i dalszej ekspansji biznesowej. 

Dla Adama najważniejsze jest szczęście rodziny. Daje to doskonałą podwalinę do bycia spełnionym biznesowo i zgodnym w budowaniu przyszłości firmy. 

NEWSLETTER ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES

Zapisz się: http://zaprojektujswojezycie.pl/newsletter/ 

Zapisując się do tego newslettera, zyskujesz dostęp do jedynego miejsca, w którym Maciej dzieli się praktycznymi poradami, przemyśleniami i przedsiębiorczym know how”. Wiedza i doświadczenia, które zdobywał przez ponad 30 lat pracy w biznesie są na wyciągnięcie ręki. Jeśli szukasz inspiracji oraz prawdziwie eksperckiego punktu widzenia na biznes – zapisz się! 

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

➡Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

➡Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

➡LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

➡Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

➡iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *