Adam Jesionkiewicz-niezawodne sposoby na sukces w biznesie-Astrography.com

1 kwietnia 2021 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Jeśli ktoś wbił ostatni gwóźdź do trumny Twojego biznesu, to nie rozpaczaj. Adam Jesionkiewicz jest przykładem na to, że nowy początek może być najlepszym krokiem w karierze. Wszystko zaczęło się od rozmowy, którą Maciej odbył z Adamem po tym, jak nagrali 19 odcinek audycji w 2019 roku (www.zaprojektujswojezycie.pl/19). 

Druzgocący feedback, z którym nasz gość musiał się zmierzyć, okazał się kluczem do obecnego sukcesu Astrography. W dzisiejszym odcinku Adam opowiada o tym, co zmieniło się od tamtego pamiętnego dnia. Jak zamknął stare biznesy, skupił się na nowym i go zbootstrapował. Jesteśmy przekonani, że wyciągniecie z tej rozmowy wiele przydatnych wskazówek!  

W tym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się

➡Timeline – klucz do osiągnięcia celów

➡Poduszka finansowa – sprzymierzeniec przedsiębiorcy

➡Bootstraping – czy ten sposób finansowania biznesu jest dla Ciebie odpowiedni?

➡Jak zrobić firmę a nie startup?

Notatki z odcinka

Jednowymiarowość biznesowa Adama jest jego ogromnym atutem. Koncentruje swoje działania biznesowe na temacie niezwykle mu bliskim – na kosmosie. Hasło przewodnie: KOSMOS DLA WSZYSTKICH! Obecnie sprzedaje plakaty, które ukazują niesamowite piękno przestrzeni kosmicznej.

Na początku swojej przedsiębiorczej drogi, nasz gość posiadał wiele biznesów. Wynikało to z próby zmniejszenia ryzyka – dywersyfikacji. Mimo iż każde z jego przedsięwzięć działało, z czasem okazało się, żę żadne z nich nie osiągnie poziomu, który satysfakcjonowałby naszego gościa. Po rozmowie z Maciejem, postanowił totalnie zmienić swój sposób działania. 

Pierwszym krokiem Adama była sprzedaż większości biznesów. Pieniądze uzyskane z tych transakcji stworzyły poduszkę finansową, która dała mu komfort psychiczny do skupienia się na tworzeniu Astrography. 

Budując firmę zastosował bootstrapping – czyli prowadzenie biznesu bez wykorzystywania kapitału z zewnątrz, przy bardzo rygorystycznym podejściu do kosztów oraz zarządzania płynnością. Zmienił hobby w biznes, który rośnie z każdym miesiącem. Co więcej, Adam doskonale wie, po co stworzył tę firmę i jaki cel chce osiągnąć. Po raz pierwszy w życiu nie chce nikomu nic udowadniać. 

Rada Adama dla tych, którzy chcą odpalić biznes

Zadaj sobie pytanie po co właściwie chcesz to zrobić. Zdecyduj, czy firma ma być dla Ciebie czy Ty dla firmy. Posiadanie biznesu tylko po to, aby nie mieć czasu na nic innego jest bezcelowe. Warto też dać sobie czas na rozwój. Nic nie zadzieje się od razu. Jeśli wystartujesz z tą świadomością, dużo łatwiej będzie zaakceptować ten niekończący się proces, jakim jest własna firma. 

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

➡Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

➡Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

➡LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

➡Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

➡iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.

Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś. Komentarze (2)

  • Czym jest IP o którym mówi gość odcinka?

    • Maciej Filipkowski 18 kwietnia 2021

      IP czyli Intelectual Property to po polsku własność intelektualna. A w przypadku Adama i jego biznesu to zdjęcia gwiazd, które gość audycji robił przez dekady. Własny, stworzony przez siebie, „towar” sprzedawany we własnym sklepie na cały świat to idealny model na bootstrapping. ??

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *