9 MILIONÓW finansowania dla LiveKid- sposób na sukces Jakuba Pawelskiego

4 listopada 2021 Zaprojektuj Swoje Życie

00:00
00:00

Jednorożec w każdym przedszkolu?? W tym odcinku poznacie CEO potencjalnego jednorożca. Taką przyszłość Maciej widzi dla biznesu Jakuba Pawelskiego – LiveKid. Jest to aplikacja do zarządzania żłobkami i przedszkolami, która z jednej strony rozwiązuje problemy dyrektorów i wychowawców, a z drugiej ułatwia rodzicom przekazywanie informacji o potrzebach dzieci. Obecnie korzysta z niej około 1300 placówek. 

Nasz dzisiejszy gość to młody człowiek, który znalazł niszę, w której odnosi znaczące sukcesy. Dzięki swoim wartościom i przemyślanym decyzjom stworzył firmę, w którą wszyscy chcą inwestować. 

Książka polecana przez Jakuba: 

Steve Jobs – Walter Isaacson – https://amzn.to/3nVqZxB  

Z tego odcinka audycji Zaprojektuj Swoje Życie dowiecie się:

  • Skąd Jakub czerpie motywację do działania?
  • Co skłoniło go do bycia programistą?
  • Czym jest LiveKid i skąd wziął się pomysł na aplikację?
  • Jak wyglądały początki działania spółki?
  • Jaki jest proces poznawania potrzeb klientów?
  • Jakie są największe korzyści dla przedszkoli i żłobków, które używają aplikacji LiveKid?
  • Co skłoniło Jakuba i jego wspólnika do przejścia z bootstrappingu do poszukiwania inwestorów?

?Więcej informacji o LiveKid znajdziesz tu: https://livekid.com/pl/

Notatki z odcinka

Jakub zaczął projektować swoje życie względnie niedawno. Zaczął świadomie podchodzić do swoich decyzji z uwzględnieniem ich wpływu na najbliższe 3-5 lat. Wcześniej nasz gość, poprzez zdobywanie rożnorodnych doświadczeń dowiadywał się, czego nie lubi robić. Dzięki temu mógł eliminować je ze swojego życia i otoczenia. 

To, co motywuje go do działania to pasja. Jakub uwielbia wyzwania.

Nasz gość nie postrzega się jako typowego przedsiębiorcy. Woli mówić, że tworzy produkty. Oczywiście definicja tego słowa ciągle ewoluuje. Gdy był programistą, to produktem była aplikacja mobilna. Obecnie, przy LiveKid jest nim experience użytkownika i firma, którą buduje. 

OD SPORTU DO BIZNESU

Zanim Jakub zaczął programować, był mocno zaangażowany w sport. Do 17 roku życia pływał i grał w siatkówkę. Sport ukształtował w nim etykę pracy i umiejętność organizowania czasu. 

Kolejnym krokiem w życiu naszego gościa było tworzenie stron i logotypów wraz ze wspólnikiem. To doświadczenie było bardzo wartościową lekcją dla niespełna 18-letniego wtedy Jakuba. Nie dość, że zarabiał pieniądze, to jeszcze zrozumiał, że nie chce w przyszłości prowadzić biznesu usługowego. 

Będąc osobą kreatywną, zaczął szukać czegoś, co pozwoliłoby mu się dalej rozwijać. Zainteresowało go robienie aplikacji. Swoją wiedzę najpierw czerpał z YouTube, a potem z praktyk w softwarehousie. Jego umiejętności i zaangażowanie spowodowały, że firma, w której odbywał staż, zaproponowała mu stałą pracę. 

LIVEKID

LiveKid to aplikacja, która z jednej strony rozwiązuje problemy dyrektorów i wychowawców (mogą wirtualnie planować zajęcia, komunikować się z rodzicami, zamawiać posiłki czy zarządzać rachunkami), a z drugiej ułatwia rodzicom przekazywanie informacji o potrzebach dzieci (np. dotyczących ich preferencji żywieniowych). Korzysta z niej około 1300 placówek. W 2020 r. LiveKid przejął Baby Managera (mobilny dziennik dziecka) i Przedszkolowo.pl (największą bazę przedszkoli w Polsce). Aktualny roczny powtarzalny przychód firmy wynosi ponad 1 mln euro. W połowie 2021 roku start-up zebrał 9 mln złotych finansowania od holdingu inwestycyjnego Januarego Ciszewskiego i funduszu Nunatak Capital – przy wycenie na poziomie 40 mln złotych.

Pomysł na aplikację pojawił się w wyniku chęci pomocy mamie, która miała przedszkole. Chcąc zrobić coś ciekawego, a zarazem ułatwić mamie miesięczne rozliczenia Jakub postanowił stworzyć coś, co oszczędziłoby jej czas. 

Gdy zdecydował się przekształcić aplikację w produkt, który mógł sprzedawać, zaczął zastanawiać się nad założeniem firmy. Spółkę założył w listopadzie 2017 roku. Produkt wymagał dopracowania, ale klienci byli wyrozumiali i większość z nich nadal z niego korzysta. 

Obecnie system jest dojrzały i mocno rozwinięty. W skali miesiąca przechodzi przez niego ponad 15 milionów złotych w płatnościach. Pula klientów też znacząco wzrosła. Według Jakuba sensowne produkty i biznesy powstają z silnej potrzeby rozwiązywania problemów, które już istnieją. 

ZAPISZ SIĘ DO SPOŁECZNOŚCI ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES 

Zapisz się: https://zaprojektujswojbiznes.pl/spolecznosc-zsb/  

Bezczynność nie generuje sukcesu. W ZSB doskonale wiemy, że wartościowe społeczności to główny katalizator zmian. Dlatego chcemy zaprosić Cię do współtworzenia networku, którego połączone strategie, wiedza i doświadczenia, pomogą rozwinąć Twój biznes. Wspieramy się wzajemnie w osiąganiu celów, uzupełniamy swoje kompetencje, dzielimy rozwiązaniami, które działają w życiu i biznesie.

NEWSLETTER ZAPROJEKTUJ SWÓJ BIZNES

Zapisz się: http://zaprojektujswojezycie.pl/newsletter/ 

Zapisując się do naszego newslettera, zyskujesz dostęp do jedynego miejsca, w którym Maciej dzieli się praktycznymi poradami, przemyśleniami i przedsiębiorczym know how”. Wiedza i doświadczenia, które zdobywał przez ponad 30 lat pracy w biznesie, są na wyciągnięcie ręki. Jeśli szukasz inspiracji oraz prawdziwie eksperckiego punktu widzenia na biznes – zapisz się! 

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na

➡Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

➡Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

➡LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.

➡Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc 

➡iTunes: https://apple.co/2VXB25k 

PATRONITE audycji Zaprojektuj Swoje Życie

Wspieraj być może najlepszą audycję w polskim internecie. Zostań współtwórcą i zobacz jak powstaje niezwykle ciekawa audycja – Zaprojektuj Swoje Życie. Dołącz do nas! Twój czas i Twoje wsparcie jest dla nas bardzo wartościowe.
Jak to zrobić? To proste. Odwiedź nas na https://patronite.pl/zsz i zostań Patronem już dziś.Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *