Bądź na bieżąco
i zapisz się
do newslettera

Subskrybuj

#16 ZSŻ-Iwona Grochowska-jak motywować millenialsów- NAIS

11 lipca 2019 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

W 16 odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie, Maciej Filipkowski rozmawia z Iwoną Grochowską – ekspertką motywacji i budowania zespołów. Jest współtwórczynią i co-founderką start-upu Nais. Wspiera szefów firmy w tworzeniu jak najlepszej atmosfery w miejscu pracy, która sprzyja rozwojowi, zaangażowaniu i mniejszej rotacji pracowników. Jest zafascynowana pokoleniem millenialsów i ich wartościami, którymi kierują się w karierze zawodowej i porozumieniem pokoleń.

Wierzy, że warto zadbać w życiu o swoją integrację i robić to, co sprawia nam radość. Odkąd pamięta, zawsze chciała mieć coś swojego, coś, co dawałoby jej swobodę i niezależność, a także poczucie sprawczości. 

Pracując w AGORZE nauczyła się dobrze oceniać potencjał biznesu jak i ludzi. Wielokrotnie budowała zespoły na nowo – z czasem, wykształciła w sobie umiejętność dobierania ludzi, którzy byli od niej lepsi w pewnych aspektach pracy, co przekładało się na rozwój i wzrost.

Praca w tej firmie dawała jej poczucie bezpieczeństwa, jednak Iwona chciała czegoś więcej. Po ponad 7 latach pracy napisała wypowiedzenie…które schowała do szuflady. To był pierwszy krok na ścieżce, która doprowadziła ją do tego, gdzie jest obecnie. 

Wypowiedzenie w niedługim czasie z szuflady przeniosło się do rąk jej przełożonego. Zaczynała nowy etap swojego życia. 

Nasza rozmówczyni z komfortowej i pewnej pracy odeszła w zasadzie do nikąd. Bardzo intensywnie poszukiwała swojego kierunku. Jak się okazało, gdy zamykają się jedne drzwi to prędzej czy później otwierają się kolejne. 

W 2014 roku przeszła na krótko do Benefit Systems SA. Jednak cały czas miała świadomość, że ma inny cel – otworzyć coś swojego. 

W międzyczasie, wraz z przyjaciółkami, założyła wydawnictwo Poradnia K. Do tej pory bardzo pozytywnie wspomina to doświadczenie. Wydawały książki, kreowały markę, robiły coś dla innych kobiet. 

Ludzie są niezbędnym elementem do tego, aby wprawić marzenia i idee w ruch. Iwona spotkała na swojej drodze osoby, które miały pomysł na coś nowego i dostrzegły w niej siłę i potencjał. Przełożyło się to na powstanie Nais, gdzie obecnie jest nie tylko co-founderką ale i CEO. 

Nais jest to wielozadaniowa platforma, dzięki której można zbudować w firmie unikatowy system doceniania. Pozwala w pełni docenić wysiłek pracowników i od razu ich za to nagrodzić. Jako jedyna firma w Polsce dostarcza twardych danych o miękkich aspektach HR. Słowo “docenianie” jest tu kluczowe. Ofertę firmy bardzo szybko zweryfikował rynek. Założyciele myśleli, że ich model jest ciekawy. Okazało się jednak, że bardziej poszukiwane jest zaangażowanie i relacja, która przyczyniłaby się do wzrostu retencji. 

Pierwszymi inwestorami w Nais byli ludzie, którzy uwierzyli w koncept, entuzjazm i w founderów. Z czasem było coraz trudniej. Trzeba było przedstawić konkretne dane, wszystko musiało być policzone, opracowane i przedstawione w Excelu. 

Iwona podkreśla, że niezbędna w tym wszystkim jest pokora. To właśnie pokora pozwala dostrzec to, czego ludzie tak naprawdę potrzebują i co faktycznie myślą o produkcie. 

Za jedną ze swoich najlepszych życiowych decyzji nasz gość uznaje wyjście z AGORY. Zaryzykowała to, co było dla niej najważniejsze – poczucie bezpieczeństwa, aby realizować swoje cele. Pozbyła się wewnętrznego tchórza, nabrała odwagi i świadomości jak wiele zależy od niej samej. Nie żałuje tej decyzji, mimo, iż czasem było bardzo ciężko. 

Jednym z większych wyzwań dla Iwony jest odpuszczanie kontroli – zarówno w pracy jak i w życiu. To wyzwanie kształtuje jej osobowość i postrzeganie świata. Zachwyca się minimalizmem i dąży do ograniczania relacji i rzeczy, które bezproduktywnie zabierają jej czas. Każdego dnia, gdy patrzy na listę zadań, zadaje sobie pytanie – czego nie muszę robić, która z tych rzeczy nie posunie mnie szybciej do przodu? I tych rzeczy po prostu nie robi.

Dzięki swoim doświadczeniom, ryzyku, odwadze i entuzjazmowi osiąga sukces. 

Książka polecana przez Iwonę – “Nazywam się Czerwień” autorstwa Orhan Pamuk – https://bit.ly/2LPjsPp 

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na:

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.



Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *