#14 ZSŻ–Natalia Myszkowska–DNA przedsiębiorcy–Cateringoo

27 czerwca 2019 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

W najnowszym odcinku audycji Zaprojektuj Swoje Życie, Maciej Filipkowski rozmawia z Natalią Myszkowską – założycielką Cateringoo. 

Przedsiębiorczość w życiu Natalii pojawiła się całkiem naturalnie. Była częścią jej wychowania, jej codzienności. 

Mając 19 lat zaczęła pracę w McKinsey. To doświadczenie dało jej coś niezwykle cennego – możliwość poznania ciekawych, inteligentnych i otwartych ludzi. Skorzystała z tego, że drzwi do rozwoju stały przed nią otworem. Do dnia dzisiejszego, znajomości zawarte w McKinsey są źródłem inspiracji a także wsparcia. 

Tak jak McKinsey był dobrym startem tak własna firma była wyzwaniem. Natalia chciała mieć większą kontrolę nad swoim życiem zawodowym, nad drogą, którą będzie podążać. W wieku 26 lat otworzyła swój pierwszy biznes – agencję PR – So What. 

Pełna obaw związanych z utratą siatki bezpieczeństwa jaką kiedyś dawała jej korporacja, szła do przodu. Koniec końców okazało się, że z większością rzeczy można sobie poradzić i to co kiedyś wzbudzało strach umożliwiło jej budowanie pewności siebie jako przedsiębiorcy. 

Co więcej, okazało się, że dzięki renomie, którą wyrobiła sobie w McKinsey, przyciąga klientów, którzy już doświadczyli pracy z nią i wiedzieli, że mogą na niej polegać. 

W swojej firmie PR nauczyła się jak się cenić i jak mądrze wybierać projekty. 

Po paru latach doszła do wniosku, że poziom stresu, który jej towarzyszy w biznesie jest nieadekwatny do radości, którą daje. Zdecydowała, że brak skalowalności i frustracja są wystarczającymi argumentami aby się wycofać. 

Natalia twierdzi, że ma w sobie DNA przedsiębiorcy. Bycie częścią przedsiębiorczej rodziny dało jej inspirację do robienia swoich projektów. Samodzielność decyzji i szybkość działania to było to, czego szukała. 

Ducha przedsiębiorczości nie da się usidlić. Potrzebuje swojej przestrzeni i nakłania do działania. 

Kolejnym krokiem było zadanie sobie fundamentalnego pytania – co ja tak naprawdę chcę robić ? Co nowe przedsięwzięcie ma mi dać? 

Proces powstawania nowego biznesu naszego gościa zaczął się od serii pytań, które zadawała swoim najbliższym. Jej network też był dla niej wsparciem. Dzięki temu lepiej poznała samą siebie. Zrozumiała czego potrzebuje i co się z tym wiąże. 

Tak powstało Cateringoo – marketplace dla cateringu biznesowego. 

Jedzenie jest pasją Natalii. Woli gorzej się ubrać ale zjeść musi dobrze. Food experience to jest to, czego szuka. 

Do tego biznesu podeszła z cierpliwością i spokojem. Dużo się uczyła, testowała. Zbudowała firmę na kompetencjach, których się uczyła w trakcie jej powstawania. Każdy dzień uczy ją czegoś nowego. Ma poczucie odpowiedzialności ale też radości tworzenia. 

Dzięki Cateringoo wstaje rano z radością. Każdego dnia czeka z niecierpliwością na nowe wyzwania i zadania związane z tym co kocha robić. Uczy się, kreuje, szuka, inspiruje i robi to, co sprawia jej satysfakcję.

Książka polecana przez Natalię to – Bądź. Holistyczne Ścieżki Życia – Orina Krajewska – https://amzn.to/3vSKWaf

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego inspirującego odcinka audycji pamiętajcie o subskrypcji na YouTube lub waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów.
Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *