#12 ZSŻ-Paula Pul-biznes to samodyscyplina-LAWMORE

13 czerwca 2019 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Paula Pul to założycielka grupy firm kompleksowo obsługujących spółki technologiczne i fundusze inwestycyjne. Specjalizuje się w obsłudze inwestycji na niepublicznym rynku kapitałowym. Doradza w kwestiach związanych ze strukturą inwestycji i formą pozyskania kapitału.

Na studiach poznała ludzi, którzy zweryfikowali jej myślenie. Okazało się, że aplikacja sędziowska nie jest jedynym właściwym kierunkiem. Jej osobisty bunt i potrzeba poznania możliwości jakie daje świat były pierwszym krokiem do założenia swojego biznesu.

Pierwsza firma, którą założyła była firmą gamingową. Biznes ten zaliczył spektakularny upadek ale był niezastąpioną lekcją na przyszłość.

Po publikacji artykułu o Founders Agreement i otrzymaniu pozytywnego feedbacku od Macieja, Paula zaproponowała mu spotkanie na kawę. Twierdzi, że tamten mały krok niezwykle pozytywnie wpłynął na jej karierę biznesową.

Kiedy zakładała Bookkeepers i szukała finansowania, pierwszym inwestorem była osoba, którą poznała właśnie dzięki Maciejowi.

Prowadzenie biznesu nauczyło ją dużej samodyscypliny. Pilnowanie timingu, swojego dnia i czasu było kluczowe w osiągnięciu sukcesu. Wierzy, że dając dobry przykład pracownikom, daje im też poczucie wspólnoty, aktywnej współpracy i dążenia do celu.

Jej oczkiem w głowie jest założona przez nią firma – LAWMORE. Kancelaria specjalizuje się w transakcjach venture capital, prawie spółek, prawie własności intelektualnej oraz obsłudze branży kreatywnej i IT.

Paula do tej pory doradzała przy ponad 60 transakcjach, reprezentując zarówno inwestorów kapitałowych, jak i startupy.

Organizatorka VC SPEED DATING –wydarzenia o międzynarodowym zasięgu łączącego startupy i fundusze inwestycyjne. Współpracuje z polskimi i zagranicznymi funduszami VC – pozyskuje finansowanie oraz doradza przy wypracowaniu odpowiedniej dokumentacji inwestycyjnej.

Twierdzi, że musi być w życiu długodystansowcem. Jej celem jest uzyskanie równowagi między pracą, rodziną a kolejnymi projektami.

Książki polecana przez Paulę Pul:

The Power of Habit (po polsku) – Charles Duhigg – https://amzn.to/3vPpNzk

The Power of Habit (po angielsku) – Charles Duhigg – https://amzn.to/35Sr8tf

The Power of Your Subconscious (po polsku) – Joseph Murphy – https://amzn.to/3zX4w8w

The Power of Your Subconscious (po angielsku) – Joseph Murphy – https://amzn.to/3EpUf6t

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego ciekawego odcinka pamiętajcie o subskrypcji na YouTube i waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastów

Spotify: https://spoti.fi/2VYPLgc

iTunes: https://apple.co/2VXB25kDodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *