#08 ZSŻ – Marcin Zawadzki – czasem nie warto planować – CEO Senior Apartments

16 maja 2019 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Marcin Zawadzki spełnił marzenie niejednego studenta medycyny – został lekarzem – chirurgiem dziecięcym. Postanowił jednak pójść wiele kroków dalej i w efekcie został przedsiębiorca odnoszącym spektakularne sukcesy.

Nasz gość jest wyznawcą roli  przypadku w życiu – dla niego „planowanie jest bez sensu” – co jest zastanawiające gdy weźmiemy pod uwagę to do czego doszedł. Jednakże słuchając jego historii, przekonujemy się, że jest w tym więcej niż ziarnko prawdy.

Zaczynał swoją drogę w szpitalu miejskim, ale zrezygnował z kariery chirurga dziecięcego tuż po zrobieniu specjalizacji.  W 2000 roku zaczął wysyłać „zmodyfikowane” CV do pracodawców aby zyskać doświadczenie w rozmowach kwalifikacyjnych.

Z sentymentem wspomina swój pierwszy biznes – porady lekarskie przez telefon – usługi, które w tamtym momencie wyprzedzały swoje czasy.

Nie rozumiejąc za bardzo biznesu i tego co się z nim wiąże, podjął kroki o założeniu pierwszej „dorosłej” firmy, która wiele go nauczyła – jak poszukiwać kapitału, o co chodzi w podatkach, na czym polega współpraca z inwestorami.

Przez wszystko przeplatał się przypadek, poczucie, że się „udało”, szczęśliwy traf.

W tej chwili Marcina Zawadzkiego można nazwać trendsetterem rynku opieki senioralnej, przedsiębiorcą, mentorem. Poprzez swoją nową firmę – Senior Apartments, kreuje rynek usług dla szybko rosnącej grupy, jaką są seniorzy.

Przedsiębiorca, inwestor, lekarz, mentor. Założyciel oraz wieloletni prezes firmy MEDI-system (dzisiaj francuska Orpea) największej w Polsce, prywatnej sieci ośrodków opieki długoterminowej i rehabilitacji stacjonarnej. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Warszawie oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Specjalista i trendsetter rynku senioralnego, obecnie  poprzez nową firmę *Senior Apartments* wprowadza na rynek usługi opieki w modelu „assisted living”.

Książka polecana przez Marcina Zawadzkiego, która jest jednocześnie jego najnowszym projektem – https://ksiegazycia.eu/

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/

Aby nie przegapić kolejnego ciekawego odcinka pamiętajcie o subskrypcji na YouTube i waszych ulubionych aplikacjach gdzie słuchajcie podcastówKomentarze (1)

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *