#04 ZSŻ – Przemek Szuder – najważniejszy jest Twój pomysł na życie! – GM Amazon Web Services CEE

18 kwietnia 2019 Maciej Filipkowski

00:00
00:00

Kiedy życie stawia przed nami wyzwania warto stawiać im czoła z rozwagą, konsekwencją i zaangażowaniem. Przemek Szuder, GM w Amazon Web Services, podzieli się z wami tym, jak sport zmienił jego życie i skąd czerpie energię do korzystania z życia. Podpowie, czemu zamiast naśladować, warto szukać swoje własnej drogi.

Przemek Szuder jest General Managerem w Amazon Web Services odpowiedzialnym za 17 krajów w Europie Środkowo-Wschodniej. Z branżą IT związany od 15 lat. Od 2009 w zarządzie polskiego oddziału Microsoft gdzie sprawował kolejno funkcje CFO, COO a przez ostatnie 4 lata funkcje dyrektora segmentu Klientów Kluczowych, SMB oraz kanału partnerskiego. 

Karierę zawodową rozpoczynał w Procter&Gamble, gdzie zajmował różne stanowiska finansowe, jak również był odpowiedzialny za połączenie z firmą Gillette. Bezpośrednio przed przejściem do Microsoft przez ponad dwa lata był związany z firmą Dell, gdzie zajmował stanowisko Business Controllera i Interim CFO. Był odpowiedzialny za proces planowania strategicznego, controllingu finansowego oraz efektywności sprzedaży.

Przemek Szuder jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W 2013 roku ukończył program Executive MBA w IMD w Lozannie. Jego pasją jest sport, szczególnie triathlon i kolarstwo.

Książka polecana przez Przemka – Outliers – Malcolm Gladwell – znajdziecie ją tu: https://amzn.to/2DmOYiK

Więcej ciekawych historii i rozmów z wyjątkowymi gośćmi znajdziecie na naszej stronie: https://zaprojektujswojezycie.pl 

Facebook: https://m.facebook.com/zaprojektujswojezycie/

Instagram: https://www.instagram.com/zaprojektujswojezycie.pl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/audycja-zsz/Komentarze (2)

 • Jan Załęcki 1 maja 2019

  Bardzo ciekawa rozmowa @Filipkowski Maciej z @Szuder Przemek. Czas minął bardzo szybko.
  Poruszyliście i przypomnieliście wiele ważnych kwestii. Trzy skomentuję:
  1.Warto być konsekwentnym i szczerym w rozmowach, w tym przy follow up, aby wzajemnie nie tracić czasu.
  2.Optymalizacja i perfekcjonizm są bardzo ważne. Jest granica, gdzie czas na dalsze doskonalenie jakości niestety – nie zwraca się (HBR).
  3.Jedynie systematyczna, dobra praca daje duże efekty. Dlatego najlepsze wyniki zawsze uzyskiwaliśmy i uzyskujemy pracując w modelu: dzienne cykliczne odprawy, omówienie wyników co tydzień i co miesiąc.
  @Filipkowski Maciej, gratuluję ciekawego pomysłu!
  Może ktoś ma podobne lub inne zdanie?

 • Od jakiegoś czasu zaczęłam słuchać podcastu. Zaczynałam od pierwszego odcinka. Przesłuchałam dzisiaj rozmowy z Panem Przemkiem Szuderem i wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Po pierwsze podoba mi się idea prowadzenia życia według własnego pomysłu. Podejście Przemka do autorytetów jest zbieżne z moim. Podobało mi się jak określił to, że nie inspiruje się całymi życiorysami osób (nie ma swoich idoli), ale cenne są dla Niego rady niektórych z nich i to z tego stara się czerpać. Jego otwartość na uwagi była dla mnie inspirująca. Z resztą pomyślałam o tym, że sama chciałabym mieć w okół siebie ludzi, którzy potrafią je konstruktywnie wyrazić. Chcę tutaj nadmienić, że nie jestem osobą ze świata biznesu i nigdy się tym specjalnie nie interesowałam. Mam 22 lata i jestem studentką. Pewnego dnia szukałam na Spotify trochę bardziej ambitnych i poszerzających moje horyzonty podcastów. Trafiłam na ,,zaprojektuj swoje życie” i bardzo spodobała mi się jego forma. Lubię dłuższe i wnikliwe wywiady. Pana pytania zachęcają do przemyśleń za równo rozmówców jak i słuchaczy.
  Co prawda wielu rzeczy jeszcze dobrze nie rozumiem, nie jestem biegła też w Waszym slangu, ale nie przeszkadza mi to w odbiorze. Wiele czerpię z wypowiedzi Pana rozmówców. Najistotniejsze są dla mnie fragmenty, w których opowiadają w jaki sposób przybliżyli się do swojego sukcesu. To pozwala mi wprowadzać drobne zmiany i nawyki do swojego życia.
  Co prawda jestem dopiero na 4 odcinku, ale zaciekawieniem zapoznam się z kolejnymi. Puszczałam je sobie podczas mycia naczyń, albo gotowania. Od jakiegoś czasu staram się w taki sposób optymalizować sobie czas, co z resztą było też poruszane w wywiadzie. Fajnie, że stworzył Pan taki podcast, gdzie ludzie chcą dzielić się swoimi niebanalnymi życiorysami, ale też drobnymi wskazówkami. Myślę też, że sama atmosfera rozmowy sprawia, że łatwiej im jest to robić.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *